logo

Köstebekgiller 35.Bölüm

Köstebekgiller Bölüm 35

Caner ve Pelin, Boyo’nun kendilerini tanımamasına anlam veremezler. Boyo sanki başka biridir. Bütün herkes toplanır ve kendini Boyo’ya tanıtır ancak Boyo tamamen yabancıdır. Bu esnada Kösteban uyanır. Neler oluyor, benim burada ne işim var, siz kimsiniz diye söylenirken, her şeyi hatırladığını fark ederiz. Aslında bütün bu hatırlamama olayını tetikleyen madalyondur. Boyo’dan madalyonu çıkarırlar, Boyo’nun hafızası da geri gelir.

Kösteban ve herkes yeniden tanışır, bu sefer kalıcı olarak. Kösteban başından geçenleri anlatır. Kuzeyin meşale çiçeğini almış, ancak Köstebekya’ya dönerken, uçağı bulundukları yere düşmüştür. Kösteban aslında pilottur. Boyo, Kösteban’dan çok etkilenir ve büyünce onun gibi pilot olmak ister. Tabi yükseklik korkusunu aşabilirse…

Kösteban meşale çiçeğini aldığını, onu korumak için zambak kıza verdiğini söyler. Kösteban’ın anlattığı her şey sanki başka dünyaya ait gibidir.

Büyük bir saat kulesi olduğunu, etrafta aslanların bulunduğunu, Meşale sarayında yaşayan zambak kızlara meşale çiçeğini emanet ettiğini söyler. Üstelik bu saray, yakınlarında bir yerdedir. Ama nerdedir? Köstebekya kitabında sarayın yerini gösteren bir bilmece vardır. Köstebekgiller, Caner ve Pelin sarayın yerini bulmak için, Köstebekya kitabında yazan bilmeceyi çözmeye çalışırlar. Gece olup eve girdiklerinde madalyonu bahçede unuturlar ve bilinmeyen bir el madalyonu alır.


Yönetmen : Ömer Gökhan EKUT


Yapımcı : Arzum Film Animasyon

19/11/2015 12:50:42

BÖLÜMLER