logo

Mehmetçik Kûtulamâre 17.Bölüm

17. BÖLÜM ÖZETİ

“Üsküplü İngiliz karargahına sızar”

Vatan haini ilan edilmesine rağmen pes etmeyen Üsküplü, Süleyman Askeri’nin Şuaybe muharebesi için bilgi toplayacaktır. İhtiyacı olan bilgi ise akrep yuvasındadır. Üsküplü ele geçirdiği nakil araçlarını kullanarak İngiliz karargahına sızmayı başarır. Ancak General Barrett’in odasında Cox ile burun buruna gelen Üsküplü oradan nasıl çıkacaktır?

“Şefik Orduyu tuzağa götürecek mi?”

Üsküplü ile Cox’un kol kola fotoğraflarını gören Şefik, Üsküplü ve beraberindekileri vatan haini ilan etmiştir. Şefik’in asıl imtihanı ise Şuaybe muharebesi olacaktır. Üsküplü İngiliz karargahında harekat planını öğrenmiştir. Şefik kararını değiştirmezse ordu büyük bir tuzağın içine çekilecektir. Peki, Üsküplü bu hayati bilgiyi Şefik’e ulaştırabilecek midir?

“Cox Üsküplü’yü yakalayabilecek mi?”

General Barrett’in zehirlenmesi Robert ile Cox arasında gerilime sebep olur. Robert General’i Cox’un zehirlediğini düşünmektedir. Cox ise bu işi yapmadığına emin olduğu için asıl yapanın kim olduğunu bulmaya çalışır. Daha da önemlisi bunu yapanlar neden buraya sızmıştır? Harekat planı tehlikede midir? Cox, çok değerli bilgilerin dışarıya sızmasına engel olabilecek midir?

KÜNYE

Oyuncular: İsmail Hacıoğlu, İlker Aksum, İsmail Ege Şaşmaz, Serdar Gökhan, Hakan Vanlı, Semih Ertürk, Mirza Bahattin Doğan, Özgü Kaya, İsmail Hakkı, Uğur Karabulut, Eva Dedova, Yiğit Uçan, Alican Yılmaz

Yapım

Bozdağ Film


Yönetmen : Kamil Aydın


Yapımcı : Mehmet Bozdağ


Oyuncular : İsmail Hacıoğlu, İsmail Ege Şaşmaz, İlker Aksum, Serdar Gökhan, Gamze Özçelik, Özgü Kaya

24/05/2018 15:56:36

BÖLÜMLER

FRAGMANLAR

BENZER İÇERİKLER